РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000381826<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Теплий В. В. 
Вплив зміни співвідношення об'ємів вісцерального і підшкірного жиру після ліпосакції та дермоліпектомії на тулубі на метаболічні процеси в організмі / В. В. Теплий, Б. Г. Безродний, І. М. Циганок // Хірургія України. - 2012. - № 3. - С. 50-57. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити, чи спричиняє зміна співвідношення об'ємів вісцерального та підшкірного жиру негативні метаболічні наслідки і чи можна використовувати ліпосакцію для лікування ожиріння та запобігання метаболічному синдрому. У дослідження залучено 82 пацієнтів, яким виконано ліпосакцію та дермоліпектомію на тулубі. За вихідним індексом маси тіла (ІМТ) пацієнтів розподілено на дві підгрупи: 1-шу (n = 33) - з ІМТ << 25,0 кг/м<^>2 та 2-гу (n = 49) - з ІМТ >> 25 кг/м<^>2. Склад тіла досліджували з використанням біоімпедансометрії. Проводили тривимірну реконструкцію підшкірних і вісцеральних жирових відкладень, використовуючи результати магнітно-резонансної та комп'ютерної томографії тулуба. Досліджували рівень загального холестерину (ХС), ХС ліпопротеїнів високої щільності, ХС ліпопротеїнів низької щільності, тригліцеридів, лептину, глюкози в крові, інсуліну та сечової кислоти. Висновки: хірургічне видалення підшкірної жирової тканини з тулуба в 6-місячний термін сприяє значному зменшенню величини відношення об'єму підшкірного жиру до вісцерального, що у пацієнтів з надмірною масою тіла супроводжувалося покращанням метаболізму. Протягом тривалого часу у хворих з вихідним ІМТ >> 25 кг/м<^>2 спостерігали позитивні зміни харчової поведінки. У добре мотивованих людей доцільно рекомендувати ліпектомію як ініціальну процедуру лікування надлишкової маси тіла та ожиріння.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.1-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського