РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000382413<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сегеда М. С. 
Математичне моделювання вільних коливань напруги в обмотках трансформаторів з урахуванням взаємоіндукції між витками під час імпульсних перенапруг / М. С. Сегеда, Є. В. Черемних, Т. А. Мазур // Наук. вісн. Нац. гірн. ун-ту. - 2013. - № 1. - С. 68-76. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Мета дослідження - формування математичної моделі для дослідження хвильових процесів в обмотках трансформаторів з урахуванням взаємоіндукції між витками та розв'язання одержаних інтегрально-диференційних рівнянь (ІДР) у часткових похідних. Математичну модель трансформатора одержано на базі заступної схеми обмотки на одиницю довжини вздовж її осі з урахуванням струмів спливу між витками, відносно землі та взаємоіндукції між витками. Для розв'язання ІДР запропоновано метод розділення змінних. Початкові умови визначено на базі алгоритму розрахунку усталеного режиму електричних кіл. Граничні умови визначено з розв'язання рівнянь стану, що описують початок і кінець заступної схеми. Запропонована математична модель надає можливість досліджувати хвильові процеси в обмотках трансформаторів з урахуванням усіх параметрів заступної схеми. Під час дослідження хвильових процесів в обмотках трансформаторів необхідно враховувати співвідношення між інтервалом часу поширення електромагнітних хвиль уздовж усієї довжини обмотки та інтервалом часу, впродовж якого струм і напруга змінюються значніше від повної їх зміни у процесі, що розглядається. Коливання напруги у витку виникає з частотою, що відповідає всій обмотці, так і з власною частотою витка. Власні коливання характеризуються високими частотами й майже повністю затухають. Ці коливання залежать від індуктивних та ємнісних зв'язків в обмотці.


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.8-044-01 с116

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16377 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського