РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000383045<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Зелінський О. О. 
Прогнозування індивідуального віку настання менопаузи завдяки оцінюванню оваріального резерву / О. О. Зелінський, З. В. Чумак, М. В. Шаповал, Т. О. Єрмоленко // Здоровье женщины. - 2012. - № 8. - С. 139-141. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Встановлено, що оваріальний резерв визначає функціональний стан репродуктивної системи жінки і знижується зі збільшенням віку. Вік вважається досить важливим фізіологічним фактором, проте репродуктивний потенціал кожної конкретної жінки залежить від її індивідуального генотипу, а також від різноманітних факторів зовнішнього середовища, вони здатні визначати індивідуальний біологічний вік жінки. Для комплексного та більш прогностичного оцінювання необхідно визначення наступних маркерів стану оваріального резерву: характер менструального циклу, рівні фолікулостимулювальних гормонів, антимюллерового гормону, об'єм яєчників і кількість антральних фолікулів у них. Зазначені параметри, як правило, корелюють між собою і в комплексі дають досить чітку картину гонадного потенціалу, який в порівнянні з очікуваним для даної вікової категорії надасть можливість прогнозувати перспективи їх функціональної активності та розробити алгоритм профілактики, своєчасної діагностики та надання медичної допомоги жінкам групи ризику з передчасним старінням репродуктивної системи. Жінки з вкрай низьким і зниженим оваріальним резервом, особливо в репродуктивному та пізньому репродуктивному віці, представляють групу ризику розвитку передчасної та ранньої менопаузи і, як наслідок, виникнення клімактеричних порушень. Дана когорта жінок підлягає ретельному нагляду з метою своєчасних рекомендацій для вирішення проблем, пов'язаних з якістю життя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського