РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000383809<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лукашенко А. І. 
Християнський дуалізм і його вплив на формування тенденцій повсякденної історії (I - поч. XI ст.) : [монографія] / А. І. Лукашенко; Київ. міжнар. ун-т. - К. : КиМУ, 2013. - 255 c. - Бібліогр.: с. 245-252 - укp.

Досліджено історичні витоки християнського дуалізму та його вплив на формування духовних засад віровчення. Розкрито специфіку його використання в побудові соціальної ієрархії та суспільних ціннісних орієнтирів. Проаналізовано вплив християнського дуалізму на трансформаційні процеси повсякденної історії. З'ясовано, що саме під впливом дуалістичної психологічної напруги розгортається історія, що пронизана боротьбою зі злом, насаджуванням християнства, інквізицією та ін. Показано, що саме під впливом цього протистояння втрачається адекватне сприйняття гріха та чесноти, стираються грані в людській психіці під впливом релігійної дуалістичної афектації релігії провини за перворідний гріх. Зроблено висновок, що церковно-світський інститут, використовуючи християнський дуалізм, установив свою владу, побудовану на страху, відібрав усі земні блага у простого населення, якому пообіцяв Царство небесне. Симбіоз політичної та духовної влади освятив божественною прородою государів і духовних лідерів, а гріховність викорінював винятково у простих смертних. Синтез духовного та політичного ставив за мету підпорядкування європейських народів єдиній ідеології християнства, завдяки якій можна було маніпулювати населенням, звинувачуючи його в гріховності та обіцяючи рай у потойбічному житті за послух реальній земній владі. Система права середньовіччя відображала подвійні стандарти: удозволеність для церковної та світської влади, яка нехтувала біблійними чеснотами та заповідями, насаджуючи християнство разом з закабаленням населення в систему феодалізму. Проте, Церква була культурним та освітнім центром, який передавав знання від покоління до покоління.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-42

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА764199 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського