РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000384016<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Вакуленко Л. В. 
Українські Карпати у пізньоримський час (етнокультурні та соціально-економічні процеси) : [монографія] / Л. В. Вакуленко; НАН України, Ін-т археології. - К., 2010. - 301 c. - Бібліогр.: с. 281-300 - укp.

Проаналізовано історію дослідження та основні проблеми вивчення східнокарпатських старожитностей у досліджуваний період. Показано, що територіальне розташування регіону зумовило активну участь прикарпатського населення в подіях європейської історії того часу. Проведено порівняльне вивчення археологічних пам'яток, з'ясовано, що Прикарпаття та Закарпаття у пізньоримський час були абсолютно окремими та різними культурними областями. Археологічні матеріали свідчать, що на території Прикарпаття в цей період спостерігається стабільний розвиток населення, яке створило культуру карпатських курганів, що ймовірно належала германському племені тайфалів. Закарпаття ж в першій половині I тис. н. е. було територією, на яку раз по разу насувалися потужні міграційні хвилі, змінюючи етнічну картину краю. Виходячи зі змісту поняття археологічної культури констатовано, що старожитності пізньоримського часу в Прикарпатті та на Закарпатті не можуть бути об'єднані в одну археологічну культуру, а поняття "культура карпатських курганів" повинно вживатися виключно для визначення прикарпатських старожитностей пізньоримського часу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(45УКР3,3)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО31785 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського