РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000385065<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Солошенко В. В. 
Можливості прогнозування приживлення вільних розщеплених аутодермотрансплантатів у шахтарів, які постраждали від глибоких опіків / В. В. Солошенко // Укр. мед. часоп. - 2012. - № 4. - С. 140-142. - Бібліогр.: с. 142. - укp.

Виявлено імунологічні маркери аутосенсибілізації до клітин власної шкіри для профілактики відторгнення вільних розщеплених аутодермотрансплантатів. Дослідження виконано за участю 20 пацієнтів із опіками, які постраждали під час вибухів метановугільної суміші на шахтах Донецької та Луганської областей й перебували на лікуванні в Донецькому опіковому центрі у 2008 - 2010 рр. Імунологічне дослідження проведено у відділі експериментальної хірургії і лабораторної діагностики ДУ "Інститут невідкладної і відновної хірургії ім. В. К. Гусака" НАМН України - у крові шахтарів, які одержали опіки, виявляли антинуклеарний чинник, а також антитіла до ядерних антигенів шкіри, що екстрагуються. Розроблено діагностичну методику прогнозування і запобігання відторгненню аутодермотрансплантатів, яка грунтується на даних імунологічного дослідження і дозволяє виявляти аутоантитіла до власної шкіри і своєчасно проводити імуносупресивну терапію. Частота відторгнення аутодермотрансплантатів у різні терміни лікування знизилася від 3 до 6 разів. Завдяки розробленому способу прогнозування відторгнення аутодермотрансплантатів у хворих групи дослідження швидше загоїлися опікові рани, що призвело до зниження тяжкості перебігу опікової хвороби. Суттєво зменшено кількість аутодермотрансплантацій на 1 хворого. Все це було одним із чинників, що зумовили зменшення терміну стаціонарного лікування шахтарів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154.1-5 + Р454.994

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського