РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000385830<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Яцкив Я. С. 
Проект "Аэрозоль-UA": дистанционное зондирование аэрозолей в земной атмосфере со спутника / Я. С. Яцкив, М. И. Мищенко, В. К. Розенбуш, Д. Н. Шаховской, И. И. Синявский, Г. П. Милиневский, Н. Н. Киселев, Ю. С. Иванов, В. Н. Петухов, В. А. Данилевский, А. П. Бовчалюк // Косм. наука і технологія. - 2012. - 18, № 4. - С. 3-15. - Библиогр.: 80 назв. - рус.

Відомо, що атмосферні аерозолі мають значний вплив на клімат і довкілля. Проте надійних кількісних оцінок цього впливу, особливо внеску антропогенних аерозолів, немає, що утруднює вивчення змін клімату Землі і прийняття науково обгрунтованих соціальних та економічних програм розвитку багатьох країн світу. Описано перспективний космічний проект "Аерозоль-UA", основними науковими і соціально-економічними завданнями якого є: моніторинг просторового розподілу основних характеристик тропосферних і стратосферних аерозолів в атмосфері Землі; створення бази спостережних даних для одержання більш точних кількісних оцінок внеску аерозолів в енергетичний баланс кліматичної системи; визначення впливу антропогенних аерозолів на кліматичні та екологічні процеси. Детально проаналізовано і обгрунтовано концепцію дистанційного зондування аерозолів з супутника за допомогою високоточних вимірювань інтенсивності та поляризації сонячного світла, розсіяного атмосферою і поверхнею. Показано, що Україна має в розпорядженні необхідні інтелектуальні ресурси і виробничий потенціал для проектування, виготовлення і запуску на орбіту спеціалізованого супутника, оснащеного багатофункціональним прецизійним поляриметром, і може зробити істотний внесок у вивчення природних і антропогенних аерозолів і їх впливу на клімат і екологію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23 с141.271

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського