Бобров Є. А. Значення енергетичної безпеки у формуванні економічної безпеки Європейського Союзу / Є. А. Бобров // Наук. вісн. Івано-Франків. нац. техн. ун-ту нафти і газу. - 2012. - № 1. - С. 163-172. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.Зазначено, що людство впродовж усього існування змушене вирішувати різні завдання природно-кліматичного, соціально-економічного або іншого характеру. На сьогодні до ключових проблем виживання можна віднести забезпечення продовольством та енергією і збереження придатного для життя навколишнього середовища. В сучасному світі загальна безпека та забезпеченість вуглеводнями, зокрема нафтою і природним газом, взаємозалежні. До загроз енергетичній безпеці відносять нерівномірність розподілу родовищ нафти і природного газу на планеті, а також нерівномірність споживання енергетичних ресурсів між країнами. Міжнародна безпека втратить стійкість, якщо світова система забезпечення енергетики сировинними матеріалами вийде з рівноваги. Отже, її рівновагою потрібно керувати, спираючись на загальну міжнародну правову базу і на загальну енергетичну стратегію. В даний час ресурсна безпека стала одним з найважливіших компонентів міжнародної безпеки, основою соціально-економічного розвитку народів і держав. У цьому відмінність XXI ст. від століття XX. Проблемам енергетичної безпеки присвячені наукові дослідження багатьох вчених. Незважаючи на їх кількість, розробка проблем у сфері енергетичної безпеки повинна постійно тривати, оскільки динаміка життєвих процесів вимагає реагування на зміни та постійного удосконалення. Індекс рубрикатора НБУВ: З15 + У9(4)0-554-995
Рубрики:
Шифр НБУВ: Ж24005 Пошук видання у каталогах НБУВ
Повний текст Наукова періодика України Додаткова інформація про автора(ів) публікації: (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці) ![](/irbis_nbuv/images/info.png) Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
|