РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000386423<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Зузук Ф. В. 
Осушені землі Волинської області та їх охорона : монографія / Ф. В. Зузук, Л. К. Колошко, З. К. Карпюк; Волин. нац. ун-т ім. Лесі Українки. - Луцьк, 2012. - 293 c. - Бібліогр.: с. 278-293 - укp.

Досліджено фізико-географічну специфіку регіону поширення гідроморфних грунтів та сучасний стан їх заболочення. Розглянуто агромеліоративні особливості та еволюцію торфових грунтів під впливом антропогенних чинників. Описано типові меліоративні системи Волинської області, екологію та охорону осушених земель. Підкреслено, що найбільша заболоченість даної області серед інших областей України зумовлена низкою природних чинників: рівнинним рельєфом та незначним його похилом, що не сприяє поверхневому стоку вод, підживленням грунтових вод четвертинних відкладів напірними водами; значною кількістю опадів, яка в окремі роки може становити більше 1 000 мм за рік. Констатовано, що меліорація, крім позитивних моментів, мала й негативні, оскільки почалося тотальне знищення боліт як складової частини довкілля, що не могло не викликати негативної реакції змін у ньому. Зроблено висновок, що болота є необхідним компонентом природи, що регулює багато процесів, які підтримують життєдіяльність довкілля, а отже тотально знищувати їх недоцільно. Констатовано, що вивчення геології, гідрогеології, рельєфу, поверхневих вод, грунтів 20-ти найважливіших меліоративних систем Волинської області та їх сучасний технічний стан дає підставу стверджувати, що згодом здійсниться переоцінка ролі меліоративних систем в економічному розвитку області, що покаже придатність тієї чи іншої меліоративної системи для раціонального використання в сільськогосподарському виробництві.


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.307(4УКР-4ВОЛ) + П063.3(4УКР-4ВОЛ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО31855 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського