РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000386600<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Михайловська О. В. 
Синергетична парадигма розвитку світової економіки : [монографія] / О. В. Михайловська. - Чернівці : Місто, 2012. - 399 c. - укp.

Систематизовано типи самоорганізації у фізичних системах і глобальній економіці. Особливу увагу приділено внутрішнім механізмам організації соціально-економічних систем у межах теорії інституційних матриць. Доведено, що на наднаціональному рівні процес самоорганізації відбувається на кшталт самозбірки. На національному рівні це забезпечується переважно континуальною самоорганізацією, коли національна економіка за рахунок внутрішніх ресурсів набуває тих параметрів, які дозволяють інтегруватися у відповідну наднаціональну структуру. Проаналізовано теоретичні засади побудови економічних моделей, які описують динаміку систем національного та наднаціонального рівнів в межах синергетичного підходу. Досліджено кілька типів моделей, що дозволяє обгрунтувати в укрупненому вигляді схему самоорганізації соціально-економічних систем за рахунок спільної дії ринкового та редистрибутивного механізмів самоорганізації. Опрацьовано коливні режими світової економічної системи. Вивчення коливних режимів у глобальній економічній системі виявило кілька мод - довго-, середньо- та короткоперіодичної. Розглянуто основні аспекти еволюції глобальної економічної системи з урахуванням ентропійних процесів. На прикладі України проаналізовано деякі аспекти динаміки національних систем з урахуванням самоорганізації на рівні наднаціональних структур і світової економіки загалом.


Індекс рубрикатора НБУВ: У01,113 + У50

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС55064 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського