РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000387706<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ситник О. 
Археологічна наука у Львові. Перша половина ХХ століття / О. Ситник; НАН України, Ін-т українознав. ім. І. Крип'якевича, Ін-т археол. Жешів. ун-ту, Фундація Жешів. археол. осередка. - Львів, 2012. - 365 c. - Бібліогр.: с. 329-365 - укp. - англ.

Висвітлено історію археологічної науки першої половини XX ст. Відображено життя та діяльність визначних, відомих і малознаних особистостей, які віддзеркалювали рівень розвитку археологічної науки двох головних центрів археології Львова - Наукового товариства ім. Т. Шевченка та Університету у довоєнний період та Львівського відділу археології Інституту археології АН УРСР у повоєнний період. Зазначено, що на сучасному етапі джерелознавчо-описовий та суб'єктивний аспекти в археології домінують, що свідчить про рівень розвитку науки. Увагу акцентовано на людському та національному факторах, які найяскравіше показують історію та драму подій впродовж півстолітнього життя Львова. Висвітлено наукові напрацювання, видані переважно в "Археологічних дослідженнях Львівського університету" та "Матеріалах і дослідженнях з археології Прикарпаття і Волині" в збірнику "Професор Леон Козловський", опублікованих впродовж останніх 10 років. Представлено також каталог основних археологічних пам'яток Прикарпаття та Волині, відкритих та досліджених в період першої половини XX ст. Підкреслено, що каталог є цінним довідниковим джерелом, забезпеченим бібліографічним апаратом, з якого можна дістати основну інформацію про пам'ятку. Вперше подано справжні імена відкривачів-дослідників, заборонені в роки існування СРСР.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4 е(4УКР-4ЛЬВ-2Л) д

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС55160 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського