РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000388803<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Возняк Д. К. 
Індикаторне значення вторинних флюїдних включень з проміжною мінеральною фазою у кварці / Д. К. Возняк, В. М. Бельський, С. С. Остапенко // Мінерал. журн. - 2012. - 34, № 4. - С. 34-40. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

У кварці Майського родовища золота (Голованівська шовна зона), апоскарнового кварциту сподумен-петалітового родовища Надія (Кіровоградський мегаблок Українського щита), U-Th-REE-родовища Діброва (Приазовський мегаблок Українського щита) вперше встановлено включення незвичного вигляду. Ці геологічні об'єкти мають спільну рису - в їх формуванні брали участь високотермобаричні потоки CO2-флюїду. Незвичні включення мають характерну будову: їх вершини завжди вкриті тонкою пластинкою самородного золота, самородного бісмуту або піротину (одна знахідка). Оскільки зазначені фази розташовані між кварцом та основним вмістом включення, вони названі проміжною фазою. Форма та розміри поперечного перерізу включень відповідають формі та розмірам проміжної фази. Ця особливість будови включень вказує на те, що розплав проникав у включення лише завдяки проміжній фазі. Формування включень з проміжною фазою відбувається внаслідок виникнення кварцового розплаву за екстремальних значень PT-параметрів на контакті кварцу з проміжною фазою. Розплав витісняється у кварц, ущільнюючи його. Ймовірно, існує якесь значення тиску, нижче від якого витискування кварцового розплаву у мінерал стає неможливим. Об'єм кварцу, що у вигляді кварцового розплаву був витрачений на ущільнення кварцу, дорівнює об'єму включення. Такий спосіб утворення включень виявлено вперше. Включення, що утворилися за допомогою проміжної фази, мають індикаторне значення. Виявлення їх вказує, що геологічні об'єкти, в яких вони зафіксовані, сформувалися за участю високотермобаричних флюїдних потоків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д452.325

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського