РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000389207<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Тарасова І. В. 
Прогнозування розвитку ранньої анемії у новонароджених із перинатальними гіпоксичними ураженнями ЦНС за умов мікроелементозу / І. В. Тарасова, Т. М. Клименко, В. Е. Маркевич // Соврем. педиатрия. - 2012. - № 8. - С. 48-52. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - визначення предикторських властивостей клініко-анамнестичних показників, даних лабораторних досліджень та мікроелементного складу для прогнозу розвитку ранньої анемії у доношених та недоношених новонароджених із перинатальними гіпоксичними ураженнями (ПГУ) ЦНС. Під спостереженням знаходились 85 доношених новонароджених із ПГУ ЦНС, які розподілені на групи: 1 (n = 20) - діти, у яких на 14-у добу життя сформувалась анемія; 2 (n = 65) - діти, у яких не виявлена дана патологія; та 96 недоношених дітей із ПГУ ЦНС, з яких також були сформовані альтернативні групи: 1 (n = 67) без анемії на 14-у добу життя та 2 (n = 29) з наявністю анемії на 14-у добу життя. Встановлено близькість рангових структур прогностичної значущості вмісту мікроелементів у сироватці крові та сечі. У разі перинатального ураження ЦНС коефіцієнт рангової кореляції між сироваткою крові та сечею позитивний і складає Ps = +0,51. Неінвазивний метод визначення вмісту ME в сечі доцільно використовувати для прогнозування анемії у зв'язку з його дуже високою інформативністю (I = 10,03). Встановлено суттєві відмінності за кількістю та характером факторів ризику рангових структур патогенезу анемії у доношених і недоношених новонароджених із ПГУ ЦНС. Патогенетична роль гіпохромної анемії вагітних посідає у доношених друге рангове місце, у недоношених - лише восьме. У недоношених у патогенезі анемії задіяний значно більший спектр факторів (11) у порівнянні з доношеними новонародженими (6), що робить їх більш уразливими щодо її розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.1 + Р733.627 + Р733.411.033

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського