РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000389225<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Денисова М. Ф. 
Особливості статевого розвитку дівчаток з хронічним гепатитом B / М. Ф. Денисова, М. Б. Диба // Соврем. педиатрия. - 2012. - № 8. - С. 141-144. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчити особливості становлення статевої функції у дівчаток з хронічним вірусним гепатитом В (ХГВ). Обстежено 35 дівчаток з встановленим ХГВ віком 11 - 17 років. Етіологія ХГВ підтверджувалась визначенням серологічних маркерів вірусу гепатиту В (HbsAg, HBeAg, AbHBcor IgM, AbHBcor IgG, ДНК НВV). Групу порівняння склали здорові дівчатка відповідного віку (n = 25). Всім дівчаткам проводилось анкетування, вимір антропометричних параметрів і візуальна оцінка статевого розвитку за допомогою шкали Таннера. Аналіз особливостей статевого дозрівання включав розрахунок сумарного бала статевого розвитку. Гормональний статус дівчаток оцінювали на підставі визначення у сироватці крові концентрації естрадіолу імуноферментним аналізом (ІФА) за допомогою тест-систем фірми "DRG" (Німеччина), прогестерону і тестостерону з використанням тест-системи фірми "ХЕМА" (Росія). Встановлено відставання строків появи та виразності вторинних статевих ознак у порівнянні із здоровими однолітками; високу частоту порушень менструальної функції, пригнічення функції яєчників у дівчаток з ХГВ з активним запальним процесом в печінці. Висновки: проведення дівчаткам з ХГВ адекватного етіологічного та патогенетичного лікування може запобігти виникненню глибоких та тривалих порушень функції яєчників і тим самим попередити у них порушення становлення статевої функції та безпліддя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.510.116 + Р733.514.16 + Р733.712.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського