РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000390224<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Степанюк Л. М. 
Уран-свинцева радіогеохронологія за цирконом гранітоїдів Кудашівського масиву (Середньопридніпровський мегаблок Українського щита) / Л. М. Степанюк, С. І. Курило, О. Б. Бобров, О. М. Пономаренко, С. А. Сергєєв // Мінерал. журн. - 2013. - 35, № 1. - С. 78-87. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Зазначено, що Кудашівський масив займає центральну частину однойменного купола. Він знаходиться поблизу Верхівцевської зеленокам'яної структури й обрамлений породами, що її виповнюють з усіх боків, окрім південного заходу. Масив має ізометричну форму і визначається як діапір, накладений на плагіограніти. Гранітоїди Кудашівського масиву належать до демуринського комплексу, вони утворились за рахунок дніпропетровського та саксаганського комплексів і давнього метаморфічного субстрату. Досліджено 2 головні петротипи гранітоїдів Кудашівського масиву - порфіроподібний гранодіорит і рівномірнозернистий граніт. Вік гранітоїдів визначено за цирконом на іон-іонному мікрозонді "SHRIMP-11". Для циркону з порфіроподібного гранодіориту (пр. КД-1) за верхнім перетином конкордії дискордією одержано значення віку 2906,8 плюс/мінус 6,1 млн рр. Внаслідок вивчення уран-свинцевої ізотопної системи майже для всіх зон росту цирконів із граніту (пр. КД-2) одержано практично конкордантні значення віку, але на відміну від порфіроподібного гранодіориту (пр. КД-1) дати утворюють 4 вікові групи, млн рр.: 3100, 3032 - 3030, 2910 плюс/мінус 8 і 2840 - 2811. Дату 3032 - 3030 млн рр. одержано для циркону ядер і вона, вірогідно, характеризує вік протоліту. Для циркону другої генерації, що характеризується концентричною ("магматичною") зональністю, за верхнім перетином конкордії дискордією одержано вік 2905,5 плюс/мінус 4,2 млн рр., який відображає час формування граніту. Одержана дата узгоджується з датою цирконів із порфіроподібного гранодіориту (пр. КД-1) 2906,8 плюс/мінус 6,1 млн рр.

Четверту групу дат одержано для периферійних ділянок кристалів, їх дещо менший вік може бути зумовлений як пізнішим наростанням датованих частин цирконів, так і дифузійними втратами свинцю. Останнє більш імовірно, з огляду на їх значну дискордантність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д342(45УКР)16

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського