РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000390512<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ісаєнков С. В. 
Фізіологічні та молекулярні аспекти сольового стресу рослин : (огляд) / С. В. Ісаєнков // Цитология и генетика. - 2012. - 46, № 5. - С. 50-71. - Бібліогр.: 151 назв. - укp.

Зазначено, що вивчення механізмів сольового стресу (СС) рослин набуває великого значення за сучасних умов розвитку сільського господарства, кліматичних змін планети та продуктової кризи. Відповідь рослин на дію високих концентрацій солей є складною та комплексною і включає у себе велику кількість різних процесів, що мають бути чітко скоординованими. Вплив на рослини надмірних концентрацій солей призводить до осмотичного стресу та створює іонний дисбаланс завдяки накопиченню токсичних іонів Cl<^>- та особливо Na<^>+. СС також негативно впливає на мінеральний гомеостаз ряду поживних макроелементів, а саме Ca<^>2+ та K<^>+. Прогрес у транскриптоміці, геноміці та молекулярній біології дозволив виявити нові родини генів, що беруть участь у формуванні відповіді на СС рослиною. Описано найбільш вивчені та фундаментальні принципи солестійкості рослин, що обумовлюють іонний гомеостаз рослин, проаналізовано головні мембранні системи транспорту моновалентних іонів та їх роль у СС рослин. Розглянуто перспективи досліджень і напрямки для подальшого біотехнологічного та генетичного покращання солестійкості рослин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*801.1-640.2 + П127.591

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського