РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000391096<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Баханова С. С. 
Моделі української державності 1917 - 1922 років у сучасних шкільних підручниках з історії : монографія / С. С. Баханова; НАН України, Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф. Кураса. - Донецьк : ЛАНДОН XXI, 2012. - 247 c. - Бібліогр.: с. 205-232 - укp.

Розглянуто особливості шкільних підручників з історії як специфічну історіографічну джерельну базу. Охарактеризовано моделі української державності 1917 - 1922 рр. як об'єкта висвітлення сучасних шкільних базових і регіональних підручників з історії. Простежено еволюцію поглядів на моделі державності, основні періоди становлення сучасних шкільних підручників та визначено основні історіографічні здобутки та тенденції кожного з періодів. Зазначено, що центральноєвропейські народи (чехи, поляки, угорці, румуни), у порівнянны з українцями, мають быльш потужні та розгалужені історіографічні школи, величезну за кількістю літературну продукцію з історії. Зазначено, що державні інституції, представники політичних партій у розвинутіших країнах тримають руку на пульсі власної історичної науки, бо розуміють - рівень мобілізації суспільства прямо залежить від поширення серед широких верств постулатів національної історіографії. Реалії сучасної України як посттоталітарної держави, де тривалий період реформується політична система, вимагають урахування попереднього досвіду національного державотворення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА767916 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського