РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000392058<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Орлов О. О. 
Бітумонафтогазогеологічне районування і напрямки пошуків нафти і газу в нетрадиційних колекторах західних областей України / О. О. Орлов, В. С. Боднарчук, Ю. А. Калиній, А. П. Мазур // Наук. вісн. Івано-Франків. нац. техн. ун-ту нафти і газу. - 2012. - № 3. - С. 17-29. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Оскільки потреби людства у вуглеводневих енергоносіях зростають, все частіше доводиться проводити пошуки та розвідку на нафту і газ не тільки у традиційних колекторах, але й у сланцях та сланцюватих аргілітах, які раніше розглядались тільки як породи-покришки. Вказане обумовило необхідність проведення науково-дослідних робіт з метою уточнення нафтогазогеологічного районування в межах нафтогазоносних територій. Це потрібно для забезпечення подальших цілеспрямованих пошуків нафтових і газових покладів, а також так званого сланцевого газу. Особливо це стосується Західноукраїнського нафтогазоносного регіону, де виникла необхідність у проведенні нафтогазогеологічного районування з врахуванням даних про бітумінозність літолого-стратиграфічного розрізу. На даний час до основних перспективних об'єктів для видобування газу в межах геосинклінальної частини Західноукраїнського бітумонафтогазоносного регіону слід віднести значно збагачені на органічну речовину (ОР) товщі менілітової світи олігоцену і спаської світи нижньої крейди, а в межах платформової частини регіону - збагачені на ОР товщі неогену Зовнішньої зони Передкарпатського прогину і карбонові відклади Львівсько-Палеозойського прогину. Що стосується чорносланцевих товщ нижнього палеозою, то їх перспективність в газоносному відношенні викликає сумнів, оскільки відклади нижнього палеозою мають тут дуже незначний вміст ОР, і в розрізі цих порід поки не встановлені переходи від болотно-озерних до морських фацій. До того ж під час проведення пошуково-розвідувальних робіт на сланцевий газ в Люблінському прогині в Польщі з цих порід переконливих позитивних результатів не одержано. В Закарпа

тському прогині Західноукраїнського регіону стосовно подальшої промислової газоносності викликають інтерес неогенові відклади, що не тільки збагачені дисперсно розсіяною гумусовою ОР, а й містять пласти вугілля.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453(45УКР)1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24005 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського