РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000392068<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чернова М. Є. 
Генерація віброколивань у процесі буріння свердловин / М. Є. Чернова // Наук. вісн. Івано-Франків. нац. техн. ун-ту нафти і газу. - 2012. - № 3. - С. 112-121. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

На даний час частка активних запасів нафти в балансі більшості нафтових компаній складає близько 45 % і продовжує знижуватися. Частково це пов'язано з переходом основної групи родовищ на заключну стадію розробки. Тому одним з головних напрямків підвищення ефективності видобування нафти є вдосконалення технології нафтовидобування, що забезпечує інтенсифікацію притоків, підвищення продуктивності енерго- та ресурсозбереження у процесі експлуатації нафтових родовищ. Чималу роль тут відіграє відновлення та ремонт малодебітних свердловин, як наслідок супутніх техногенних процесів, що відбуваються в привибійній зоні та стовбурі свердловини. Коливна механіка - достатньо новий розділ механіки та теорії нелінійних коливань, що інтенсивно розвивається в сучасній науці як в Україні, так і за її межами. Розвиток цього напрямку лежить в основі вібраційно-коливної техніки та технологій. Ще не так давно коливання та вібрація розглядалися з точки зору небажаних явищ, і навіть як шкідливі фактори, що призводили до різного типу руйнувань та аварій. На даний час вібрації та коливання знаходять широке застосування у різноманітних напрямках промисловості. Поштовхом до розвитку коливної механіки ще у 1951 році стала робота відомого науковця П. Л. Капіци "Динамическая устойчивость маятника при колеблющейся точке подвеса", в якій була розв'язана задача про маятник з вібруючою точкою підвісу: по-суті запропоновано достатньо ефективний спосіб розгляду подібних задач. Виявилося, що за наявності вібрацій можливим є стійке вихрове положення маятника. Таке незвично стійке положення завдячує наявності системи сил, зумовлених коливаннями, а саме вібраційних сил.

На сьогоднішньому етапі розвитку науки і техніки підвищення ефективності буріння горизонтально-скерованих свердловин відбувається за рахунок вдосконалення гідродинамічних циркуляційних процесів, що попереджають ускладнення, пов'язані з порушенням стійкості стінок свердловини, утворенням застійних зон, сепарацією шламу за значного зниження енергозатрат. Суть роботи полягає у формуванні стійкості обертово-поступального руху промивальної рідини в кільцевому каналі горизонтальної свердловини безпосередньо енергією потоку, а також обгрунтуванні методів регулювання гідродинамічних параметрів і структури потоку з врахуванням конкретних геолого-технічних умов.


Індекс рубрикатора НБУВ: И131,7-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24005 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського