РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000392782<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бабіч Д. В. 
Макроекономіка : підруч. для студ. ВНЗ / Д. В. Бабіч, В. Т. Гаврилюк; ПВНЗ "Харк. соц.-екон. ін-т". - Х. : Харк. приват. музей міс. садиби, 2012. - 319 c. - Бібліогр.: с. 311-319 - укp.

Розкрито сутність макроекономіки як науки про агреговану економічну поведінку людей та поведінку економіки в цілому. Проаналізовано систему національних рахунків, яка є своєрідним вимірювачем стану економіки й основою для визначення економічної політики держави. Розкрито природу циклічності та висвітлено теорію циклу. Увагу приділено проблемі безробіття, показано, чому це явище представляє економічну проблему та є небажаним. Розглянуто проблеми інфляції, досліджено причини розгортання та її соціально-економічні наслідки. Проаналізовано взаємозв'язок інфляції та безробіття. Наведено модель сукупного попиту та сукупної пропозиції, яка надає змогу водночас проаналізувати зміни реального ВВП і рівня цін. Охарактеризовано інвестиції та споживання, які є компонентами сукупних витрат. Показано, чому і як випробує коливання рівноважний ВВП, чим відрізняється класичний і кейнсіанський підходи до встановлення рівноваги сукупного попиту та пропозиції. Розкрито механізм досягнення рівноважного обсягу виробництва за допомогою моделі "кейнсіанський хрест". Проаналізовано соціально-економічні функції держави, інструменти її впливу на економічну діяльність та існуючі моделі державного регулювання економіки. Розглянуто методи фіскальної політики, розкрито чинники, які автоматично призводять до відповідності державних витрат і податкових надходжень у межах економічних циклів. Проаналізовано грошовий ринок і банківську систему, в єдиній теоретичній системі розглянуто ринок благ і ринок грошей, показано, яким чином їх взаємодія може впливати на дохід і ставку відсотка. Досліджено питання вибору моделей макроекономічної політики з погляду прихильників класичної та кейнсіанської концепцій регулювання економіки. Надано відомості про заходи держави з регулювання ринку праці. Висвітлено теорію міжнародної торгівлі. Акцентовано увагу на проблемах стійкого бюджетного дефіциту та зростаючого державного боргу, породжуваного цим дефіцитом, а також на проблемі забезпечення довгострокового економічного зростання. Розкрито вплив науково-технічного прогресу на економічний і соціальний розвиток.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.4 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА764268 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського