РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000393528<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Рущак В. В. 
Оптимізація моделі гіперглікемії для вивчення розвитку метаболічного синдрому у тварин / В. В. Рущак, В. М. Коваленко, А. К. Вороніна, В. О. Кітам, О. В. Максимчук, М. О. Чащин // Фізіол. журн.. - 2012. - 58, № 6. - С. 29-35. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Нині цукровий діабет (ЦД) входить до тріади найпоширеніших хвороб. У дослідженні механізмів його розвитку використовують низку тваринних моделей, більшість яких відтворюють ознаки ЦД 1-го типу. Вивчення патогенезу ЦД 2-го типу ускладнене у зв'язку з відсутністю адекватних моделей. Грунтуючись на відомій моделі гіперглікемії, запропоновано модель, що відтворює ознаки метаболічного синдрому - попередника ЦД 2-го типу. Розвиток метаболічного синдрому викликали внутрішньом'язовим введенням морським свинкам впродовж 28 діб сульфату протаміну в дозі 15 мг/кг і утриманням їх на високовуглеводній дієті. У тварин спостерігали підвищення вмісту глюкози та холестерину в крові, зменшення вмісту глікогену в печінці, розвиток структурно-функціональних пошкоджень і зменшення кількості функціонально активних <$E beta>-клітин підшлункової залози. Одержані результати свідчать про розвиток у тварин ознак метаболічного синдрому, що надає можливість запропонувати такий методичний підхід для створення перспективної моделі ЦД 2-го типу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.2-29 + Р252.653

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського