РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000394778<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Baschenko S. M. 
Advanced modification of main types of excimer laser resonators / S. M. Baschenko // Semiconductor Physics, Quantum Electronics and Optoelectronics. - 2000. - 3, № 4. - С. 523-528. - Бібліогр.: 18 назв. - англ.

Запропоновано нескладні модифікації найуживаніших в ексимерних лазерах плоскопаралельного та нестійкого телескопічного резонаторів, які підвищують вихідну енергію, щільність потужності випромінювання та покращують форму поперечного перерізу лазерного променя. Фізична суть модифікацій полягає у вирівнюванні розподілу напруженості поля вздовж розрядного проміжку: зменшення прикатодного падіння напруги та підвищення за рахунок цього падіння напруги на основній частині розрядного проміжку. Досягається це шляхом створення в прикатодній частині резонатора оптично закритої зони ("фотонного концентратора"), з якої фотони не виходять і завдяки цьому створюється їх підвищена концентрація, що призводить до ефективної фотоіонізації від'ємних іонів Cl- (енергія фотона більша за енергію спорідненості електрона з атомом хлору) і підвищення, таким чином, концентрації електронів. У плоскопаралельному резонаторі такий "фотонний концентратор" реалізується використанням вихідного вікна з дзеркальною зоною в частині, яка відповідає області біля катода. Спостережено збільшення енергії лазерних імпульсів випромінювання на 15 % та відповідно густини їх енергії на 44 % у разі одночасного зменшення витягнутості форми (поперечного перерізу) лазерного променя і пропорційного зменшення розбіжності променя вздовж розміру, який зменшується. У нестійкому телескопічному резонаторі така закрита зона ("фотонний концентратор") існує за визначенням і розташована, як правило, в осьовій його частині. Запропонована модифікація полягає у її зміщенні до катода.

Це забезпечувало збільшення енергії лазерних імпульсів випромінювання на 5 % з одночасним покращанням форми (поперечного перерізу) лазерного променя, яке полягає у зміщенні затіненої плями до межі поперечного перерізу променя і, таким чином, її практичним виведенням за межі променя.

Предложены несложные модицикации наиболее употребительных в эксимерных лазерах плоскопараллельного и неустойчивого телескопического резонаторов, которые повышают выходную энергию, плотность мощности излучения и улучшают форму поперечного сечения лазерного пучка. Физическая сущность модификаций заключается в выравнивании распределения напряженности поля вдоль разрядного промежутка: уменьшении прикатодного падения напряжения и повышении за счет этого падения напряжения на основной части разрядного промежутка. Достигается это путем создания в прикатодной части резонатора оптически закрытой зоны ("фотонного концентратора"), из которой фотоны не выходят и благодаря этому создается их повышенная концентрация, что приводит к эффективной фотоионизации отрицательных ионов Cl- (энергия фотона больше энергии сродства электрона к атому хлора) и соответствующему повышению концентрации электронов. В плоскопараллельном резонаторе такой фотонный концентратор реализуется использованием выходного окошка с зеркальной зоной в той части, которая отвечает области около катода. При этом наблюдалось увеличение энергии лазерных импульсов излучения на 15 % и, соответственно, их плотности мощности на 44 % при одновременном уменьшении протяженности формы (поперечного сечения) лазерного пучка и пропорциональном уменьшении расходимости вдоль размера, который уменьшается. В неустойчивом телескопическом резонаторе такая закрытая зона (фотонный концентратор) существует по определению и размещена, как правило, в приосевой его части.


Індекс рубрикатора НБУВ: З86-53

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16425 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського