РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000394825<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Klyui N. I. 
Micro-Raman study of CNx composites subjected to high pressure treatment / N. I. Klyui, M. Ya. Valakh, V. G. Visotski, J. Pascual, N. Mestres, N. V. Novikov, I. A. Petrusha, M. A. Voronkin, N. I. Zaika // Semiconductor Physics, Quantum Electronics and Optoelectronics. - 1999. - 2, № 4. - С. 13-18. - Бібліогр.: 23 назв. - англ.

CNx плівки наносились методом реактивного йонно-плазмового розпилення графітової мішені в атмосфері аргон-азот-ацетон на молібденові підкладинки. Після осадження CNx композит знімався з підкладинки і формувався в таблетки діаметром 6 мм, які потім оброблялися при температурі 2000 °C і тискові 7,7 ГПа на протязі 60 секунд. Для дослідження зразків використовувались методи мікрораманівської спектроскопії, дифракції рентгенівських променів та вимірювання мікротвердості. Обробка CNx матеріалу приводила до формування високовпорядкованих кристалів алмазу, для яких характерна дуже мала величина уширення лінії 1332 см-1 в спектрі КР (DELTA nu = 2,43 cm-1). Крім того, в спектрі КР вуглецевої матриці, що оточує кристал алмазу, спостерігалась додаткова смуга при ~1621 cm-1, інтенсивність якої сильно залежить від відстані до кристалу. Запропоновано модель, у відповідності з якою дана смуга пов'язана з формуванням ромбоедричного графіту в оброблених зразках і з відповідним гофруванням шарів графіту. Для якісного опису фазово-структурного перетворення графіт-алмаз використано запропоновану раніше для аморфного вуглецю модель двох'ямного потенціалу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л463.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16425 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського