РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000394874<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ivashchenko V. I. 
Atomic and electronic structures of a-SiC / V. I. Ivashchenko, V. I. Shevchenko // Semiconductor Physics, Quantum Electronics and Optoelectronics. - 2002. - 5, № 1. - С. 16-24. - Бібліогр.: 24 назв. - англ.

Шляхом моделювання за методом молекулярної динаміки (МД), який базується на емпіричному наближенні потенціалу, одержано детальну інформацію про хімічне упорядкування та структурний ближній порядок у стехіометричному аморфному карбіді кремнію (a-SiC). Рекурсійні розрахунки зонної структури, яка відповідає аморфним конфігураціям, одержаним методом МД моделювання, дозволили з'ясувати механізм впливу гомеополярних зв'язків, триразово (T3) і п'ятиразово (Т5) координованих дефектів, сильно упорядкованих чотириразово координованих вузлів (T4) та атомів, які є найближчими сусідами цих дефектів, на розподіл електронних станів. Встановлено, що електронні стани в середній частині щілини можуть бути пов'язані зі згаданими дефектами за виключенням антивузлових дефектів (подібних до атома або уніполярної сполуки). Розглянуто проблему хімічного упорядкування в стехіометричному сплаві кремнію з вуглецем. На відміну від кристалічного SiC, в а-SiC резонансні стани у вершині валентної зони, асоційовані з гомоядерними Si-Si зв'язками, розщеплюються у випадку низькосиметричного оточення, що спричиняє додаткові розщеплення станів поблизу дна зонної щілини. Внаслідок цього зменшення ступеня хімічного упорядкування в аморфному матеріалі супроводжується звуженням його зонної щілини. Запропонована зонна модель a-SiC достатньо добре узгоджується з доступними експериментальними результатами щодо електронного розподілу в цьому сплаві.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16425 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського