РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000396046<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лавренко В. О. 
Електрохімічні процеси при взаємодії поверхні вуглеситалового лицьового імплантату з плазмою крові / В. О. Лавренко, В. В. Лось, В. М. Талаш, В. П. Неспрядько // Імплантологія. Пародонтологія. Остеологія. - 2009. - № 2. - С. 70-73. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Нанокристалічний вуглеситаловий матеріал, одержаний під час спікання 15 мас. % В4С з розміром кристалів <$E <<~10> нм, рівномірно розподілених у 85 мас. % вуглецю з розміром частинок ~ 10 нм, має винятково високу хімічну стійкість в плазмі крові людини. У роботі електрохімічну взаємодію внаслідок контакту з можливою мікродомішкою, наприклад, заліза, на поверхні імплантату експериментально моделювали поляризацією від зовнішнього джерела струму, спеціально створюючи екстремальну корозійну ситуацію. Дослідження кінетики взаємодії проводили за t 37 <$E symbol Р>C за допомогою методу анодних поляризаційних кривих; для визначення слідів заліза у піноутворюючій плівці після поляризації використовували метод емісійної спектроскопії. Встановлено, що у випадку виникнення мікрогальванічних елементів при потенціалі 0,40 В починається утворення плівки хемосорбованого кисню, а при ~ 1,00 В є стійка пасивація поверхні імплантату в результаті формування на ній наноплівки слабкоелектропровідникового наноструктурованого вуглецю. Видно, що така плівка утворюється в результаті розряду на поверхні зразків аніонів відповідних <$E alpha>-амінокислот крові (амінокислотних залишків складних пептидних ланцюгів її білків), які мають у своїй структурі гетероциклічні кільця. За допомогою методу краплі у стані спокою встановлено моментальне змочування імплантату плазмою крові (кут змочування 5<$E symbol Р>), що також сприяє формуванню на його поверхні стабільної захисної плівки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.43-99 + Р668.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25689 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського