РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000398415<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Киричок Т. Ю. 
Комплексна оцінка показників зношування банкнот української гривні в умовах реального обігу / Т. Ю. Киричок, П. П. Когут // Технологія і техніка друкарства. - 2012. - № 3. - С. 4-26. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Дослідження банкнот, що перебували за умов реального обігу, є основою для висновків щодо зносостійкості банкнот в цілому, розподілу банкнот за якістю в готівковій масі, а також кореляції між режимами обробки банкнот в імітаторах зношування та реальним станом банкнот у відповідний період. Для організації досліджень зношування банкнот вкрай важливим є встановлення методів оцінки зношування з найкращими показниками точності. Досліджено вибірки банкнот 1 грн та 2 грн зі сховища Національного банку України. Розмір кожної вибірки становив 1010 шт. у відповідності з методом відбору - методом комбінованого багатощаблевого відбору, який поєднує стратифікований (районований) відбір та, на останньому етапі, безповторний випадковий відбір. Кожну вибірку розсортовано на 10 груп відповідно до ступеню зношування. Досліджено 13 показників зношування (яскравість, пористість, шорсткість, нульова розривна довжина, жорсткість (різними методами), стійкість крайки до надриву тощо) для груп банкнот найкращої якості (New) та найбільш зношених (Absolutely unfit). Визначено показники точності для всіх показників зношування. Запропоновано встановити рейтинг показників зношування, використовуючи сумісну оцінку, що враховує зміну показника в результаті зношування, відносну похибку для нових банкнот та відносну похибку для зношених банкнот. Найвищу оцінку одержали такі показники зношування як шорсткість (за Бендстеном) та жорсткість (за допомогою методу резонансу).


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72515 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського