РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000398615<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Розовик Д. Ф. 
Переселенський рух в Україні: друга половина ХVI ст. - 1930-ті роки : монографія / Д. Ф. Розовик, О. Д. Розовик; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - 2-ге вид., випр. і доповн.. - К. : Нілан, 2013. - 404, [40] c. - Бібліогр.: с. 322-349 - укp.

Вивчено малодосліджені або зовсім невідомі історичній науці етапи та періоди переселенського руху в Україні з середини XVI ст. до 1940-х рр., його соціально-економічні, демографічні та культурні наслідки як для України, так і для Московської держави, Російської імперії та СРСР. Надано відомості про переселення українців в межах етнічних земель, їх міграцію на Поволжя, Дон, Кубань, Північний Кавказ, простежено рух українців на Урал, в Сибір та Казахстан, переїзд у Забайкалля та Далекий Схід. Досліджено вплив скасування кріпосного права в Російській імперії на переселенський рух селянства України. Розглянуто столипінську аграрну реформу як спосіб вирішення земельного питання селянства. Наведено причини повернення селян зі Сходу, його соціально-економічні та політичні наслідки. Проаналізовано процес наростання аграрної кризи в УСРР у 1920-х рр. і заходи радянських органів влади щодо її подолання. Розглянуто питання фінансової допомоги переселенцям для освоєння нових земель і створення господарств.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-272

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА764284 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського