РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000399623<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шахов К. В. 
Лікування атрезії проксимального відділу тонкої кишки / К. В. Шахов, А. А. Переяслов, Р. В. Стеник, О. О. Трошков, О. С. Калинець, О. Е. Шеремета // Хірургія дит. віку. - 2013. - № 1. - С. 77-80. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - проаналізувати результати лікування новонароджених з атрезією проксимальних відділів голодної кишки. Протягом 2007 - 2010 рр. лікували 7 пацієнтів з атрезією проксимального відділу голодної кишки. Середній гестаційний вік становив (<$E38,0~symbol С~0,2>) тиж, середня маса тіла під час народження - (<$E2730~symbol С~115>) г. У всіх новонароджених зона атрезії локалізована на відстані приблизно 8 см нижче зв'язки Трейтца. У 4 (57,14 %) хворих накладено єюноєюноанастомоз "кінець у кінець". У 3 (42,86 %) пацієнтів виконали ентеростомію та накладання Y-подібного єюноєюноанастомозу за Roux з інтубуванням тонкої кишки через єюностому. Інтубація голодної кишки надавала змогу розпочати ентеральне годування через єюностомічний зонд уже на 2 - 3 добу після операції. У хворих, яким виконано ентеростомію з накладанням Y-подібного анастомозу за Roux, перистальтика з'являлася швидше, ніж у хворих, яким накладався єюноєюноанастомоз "кінець у кінець" (3 - 5 та 4 - 7 доби післяопераційного періоду відповідно). У подальшому в усіх 3 хворих єюностома закривалася самостійно. Всі оперовані хворі одужали. Ускладнень у післяопераційному періоді не було в обох групах хворих. Середній ліжко-день у групі хворих, яким виконали ентеростомію з накладанням Y-подібного анастомозу за Roux, становив <$E15,3~symbol С~0,2> проти <$E16,7~symbol С~0,2> для групи хворих, яким накладався прямий єюноєюноанастомоз. Таким чином, накладання проксимальної єюностоми надає змогу швидше розпочати ентеральне харчування, що знижує ризик дегенерації ентероцитів, сприяє швидкому відновленню перистальтики і, вочевидь, зменшує ризик розвитку компартмент-синдрому та пов'язаних з ним ускладнень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.465.305.0-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24339 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського