РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000400091<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Попова І. Б. 
Деякі аспекти впливу метаболічного синдрому у хворих на псоріаз / І. Б. Попова, М. О. Дудченко, А. Ф. Артеменко // Укр. журн. дерматології, венерології, косметології. - 2013. - № 2. - С. 48-52. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити наявність основних і додаткових ознак метаболічного синдрому (МС) у хворих на псоріаз, оцінити вплив МС на тяжкість перебігу псоріазу. Дослідження за участю 76 пацієнтів віком від 43 до 65 років із встановленим діагнозом поширеного псоріазу в прогресуючій стадії показало, що із загальної кількості 80,3 % обстежених хворих мали всі три задані ознаки МС. Під час дослідження ознак абдомінального ожиріння встановлено, що із загальної кількості хворих з позитивними ознаками абдомінального ожиріння у 55,7 % обстежених окружність талії становила від 80 до 95 см, у 37,7 % - від 96 до 111 см, а у 6,6 % - від 111 см і більше. В 67,2 % пацієнтів з МС виявлено підвищення рівня глюкози натще від 6,0 до 9,5 ммоль/л, а у 32,8 % - від 10 до 12,5 ммоль/л. Під час проведення порівняльного аналізу значення виявлених за псоріазу патологічних змін вмісту циклічних нуклеотидів у тканинах, нейрогуморального регулювання та обміну речовин (ліпідів, електролітів, білків тощо), морфофункціональних розладів мікроциркуляторного русла привертає увагу їх спільність з такими ж показниками під час порушень гемодинаміки, а точніше у разі есенціальної артеріальної гіпертензії. Висновки: на тлі МС псоріатичні ураження шкіри та суглобів набувають вираженого характеру, тобто відбувається взаємне обтяження перебігу хвороби. У розвитку МС у разі псоріазу та псоріатичної артропатії важливу роль відіграє хронічний запальний процес.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.74-3 + Р415.2-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23543 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського