РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000400296<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Маланчук В. О. 
Патоморфологічні зміни парадентальних тканин, частота їх розвитку та значення для органозберігаючих втручань у осіб з утрудненим прорізуванням нижніх третіх молярів / В. О. Маланчук, В. В. Григоровський, Т. В. Добрий-Вечір // Новини стоматології. - 2009. - № 3. - С. 9-15. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

За результатами клініко-рентгенологічного та патогістологічного дослідження 34 біоптатів парадентальних тканин від 28 осіб різного віку із порушеннями прорізування нижніх третіх молярів встановлено частоту та патогістологічні особливості ураження м'яких та кісткової тканини, що оточують зуб. Виявлено, що у парадентальних тканинах в більшості випадків розвиваються локальні патологічні процеси, які хронологічно випереджають деструктивні зміни твердих тканин зуба (карієс), безпосередньо не пов'язані з карієсом, а є наслідком перманентного травмування складки слизової оболонки, що покриває коронку зуба, з наступним інфікуванням, і проявляються дистрофічними, дисциркуляторними та запальними процесами в парадентальних тканинах (перикороніт). Під час порушеного прорізування третього моляра перикороніт включає некротично-деструктивні, дистрофічні та гіперпластичні зміни епітелію, дисциркуляторні, запально-ексудативні та запально-продуктивні зміни високого і низького ступеня активності у власній пластинці слизової оболонки. Виявлені патологічні зміни обгрунтовують тактику хірургічного втручання на парадентальних м'яких тканинах, спрямованого на збереження нижнього третього моляра.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.621.050

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15068 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського