РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000400322<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Хомазюк І. М. 
Сучасні тенденції розвитку і перебігу гіпертонічної хвороби і учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи - перевірка часом впливу радіаційного та інших факторів / І. М. Хомазюк, Ж. М. Габулавічене, Н. В. Курсіна, Г. В. Сидоренко // Пробл. радіац. медицини та радіобіології : зб. наук. пр.. - 2011. - Вип. 16. - С. 59-69. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

За даними порівняльного аналізу розвитку і перебігу гіпертонічної хвороби (ГХ) у 6988 учасників ліквідації наслідків аварії (УЛНА) на Чорнобильській АЕС і хворих загальної популяції встановлено закономірні відмінності між ними відносно патологічних особливостей формування ГХ, її клінічних проявів, ремоделювання серця, наслідків. Під час опромінення <$E symbol У~25> сЗв частота розвитку ГХ достовірно подвоюється відносно опромінених менше 5 сЗв. Достовірно вищими у УЛНА були варіабельність, величина і швидкість ранкового підвищення артеріального тиску, кількість випадків з недостатнім його нічним зниженням. Частіше і у разі меншої тривалості ГХ виникала гіпертрофія лівого шлуночка серця. Раннім і більш частим проявом ураження серця були діастолічна дисфункція, розвиток інших патологічних станів. Проблема ГХ у УЛНА залишається актуальною не лише на найближчу, але й на віддалену перспективу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р361

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69917 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського