РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000400327<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Базика Д. А. 
Молекулярно-генетичні механізми порушення процесів апоптозу та клітинного старіння у хворих на цереброваскулярну патологію у віддаленому періоді після опромінення / Д. А. Базика, І. М. Ільєнко, К. М. Логановський, С. А. Чумак, О. В. Лясківська, О. А. Бєляєв, О. Л. Мазніченко // Пробл. радіац. медицини та радіобіології : зб. наук. пр.. - 2011. - Вип. 16. - С. 107-119. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Досліджено особливості експресії генів-регуляторів апоптозу і теломеразного комплексу та зміни запрограмованої клітинної загибелі та довжини теломер у лімфоцитах периферичної крові учасників ліквідації наслідків аварії (ЛНА) на ЧАЕС. Обстежено 50 осіб (29 учасників ЛНА на ЧАЕС 1986 - 1987 рр. з цереброваскулярною патологією (ЦВП) і когнітивними розладами, опромінених в інтервалі доз від 13,2 мЗв до 2800 мЗв, 8 неопромінених хворих з ЦВП і когнітивними розладами; контрольна група - 13 практично здорових осіб). Клінічну характеристику проведено за допомогою нейрофізіологічних методів, нейрометричних і психометричних шкал FSS, EDSS, MMSE, GHQ-28, BPRS, IDA, SDS. Імунологічне обстеження включало субпопуляційний аналіз, визначення відносної довжини теломер (RTL) проведено за допомогою flow-FISH, апоптозу - за допомогою Annexin V-тесту, генної експресії - за допомогою методу полімеразної ланцюгової реакції в реальному часі за допомогою роботизованої системи 7900HT. Встановлено наявність порушень CD8+ клітин через 22 - 24 роки після опромінення у всьому діапазоні доз: від 40 до 2800 мЗв. Збільшення СD95+ фракції не супроводжується вірогідними змінами на раніх і пізніх стадіях апоптозу. Встановлено зниження експресії генів, які регулюють p53-опосередкований апоптоз: TP53, TP53I3 і FASLG; гіперекспресія генів BAX і CCND1; зниження експресії генів-регуляторів довжини теломер TERF1 і TERF2. Після опромінення в дозах, менших 250 мЗв, показано зменшення числа природніх кілерів, що може свідчити про дефект імунного нагляду. Найбільше зниження експресії TP53 супроводжується підвищенням в цьому діапазоні експресії TP53I3 і CCND1.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703 + Р361

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69917 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського