РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000400330<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Логановський К. М. 
"Пострадіаційний" посттравматичний стресовий розлад / К. М. Логановський, Н. А. Зданевич // Пробл. радіац. медицини та радіобіології : зб. наук. пр.. - 2011. - Вип. 16. - С. 138-149. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета дослідження - визначити характерні психоневрологічні ознаки і оцінено стін когнітивних функцій, церебральної гемодинаміки і біоелектричної активності головного мозку у постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС з посттравматичним стресовим розладом (ПТСР). В дослідження включено 241 особу, у 219 з яких діагностували ПТСР за критеріями DSM-IV: 115 УЛПА (з них 34, яким діагностували гостру променеву хворобу (ГПХ)); 76 евакуйованих з Чорнобильської зони відчуження, 28 ветеранів війни в Афганістані, а також 22 практично здорові неопромінені особи. Психометричні дослідження включали BPRS, GHQ-28, SDS, шкалу тривожності Спілбергера-Ханіна, шкали ПТСР (IDA, IES, IES-R, Місісіпська шкала), а також розроблений авторами опитувальник "пострадіаційного" ПТСР. Нейрометричну діагностику виконано за допомогою FSS і EDSS. Когнітивні функції оцінено, застосовуючи RAVLT і SKT. Нейрофізіологічні дослідження включали комп'ютерну електроенцефалографію і доплерографію церебральних судин. Головна психологічна особливість "пострадіаційного" ПТСР полягає в наявності "антиципаторного стресу", тобто, проекції страху і небезпеки в майбутнє. "Пострадіаційний" ПТСР містить радіаційно-асоційовану і соціально-психологічну складові. ПТСР у постраждалих в результаті Чорнобильської катастрофи характеризується більш вираженою психопатологією, ніж у ветеранів війни в Афганістані з ПТСР і закритою черепно-мозковою травмою. Постраждалі, особливо, УЛНА, гірше оцінюють власне здоров'я, мають більше проявів депресії, а також особистісної і реактивної тривожності. Розроблено і валідизовано опитувальник "пострадіаційного" ПТСР. Нейрокогнітивний дефіцит особливо виражений у УЛНА і включає порушення пам'яті та уваги, аудиторно-вербального запам'ятовування, проактивної і ретроактивної вербальної інтерференції і короткочасної вербальної пам'яті, мозочкові і стволові симптоми, а також інтелектуальні зміни. У УЛНА зменшена лінійна систолічна швидкість кровотоку у правій середньомозковій, лівій задньомозковій і лівій хребтовій артеріях. Біоелектрична активність головного мозку у постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС з ПТСР, особливо у УЛНА, які перенесли ГПХ, характеризується зменшенням потужності бета-активності за деяких зменшення тета-потужності та збільшення - альфа-потужності. Це може свідчити про порушення передачі інформації між пірамідними клітинами неокортекса і гіпокампа та глибинними структурами мозку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361 + Р645.093.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69917 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського