РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000401244<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Stepanenko A. A. 
Evolutionary karyotypic theory of cancer versus conventional cancer gene mutation theory / A. A. Stepanenko, V. M. Kavsan // Biopolymers and Cell. - 2012. - 28, № 4. - С. 267-280. - Бібліогр.: 242 назв. - англ.

Зазначено, що згідно з загальновизнаною генною теорією раку, протягом останніх десятиліть рак вважали генним захворюванням, яке виникає в результаті детерміністичного послідовного накопичення мутацій у невеликій групі ракових генів, що відбувається за лінійної прогресії пухлини. Однак на противагу цьому постулату у недавніх роботах із секвенування геному та екзому первинних пухлин та їх метастазів, а також окремих ділянок однієї і тієї ж пухлини виявлено величезну кількість стохастичних генних мутацій у кожній пухлині однакового типу та значну внутрішньопухлинну генетичну гетерогенність з "розгалуженою еволюцією росту пухлини" або "переривчастою клональною еволюцією без проміжних розгалужень", або "відсутність домінантних клонів у пухлинній тканині". Стохастичні каріотипові зміни та внутрішньопухлинну гетерогенність визнано провідною силою в еволюції пухлини та детермінантою розвитку терапевтичної резистентності і рецидиву. Еволюція каріотипу/хромосомної нестабільності і результуючий рівень внутрішньопухлинної гетерогенності суттєво корелюють з пухлиноутворювальним потенціалом клітин, прогресією пухлини від доброякісної до явно злоякісної та метастазування, а також з виживанням пацієнтів, чутливістю до хіміотерапії і ризиком виникнення резистентності. Обговорено важливість еволюційної каріотипової теорії раку у розумінні біології раку та механізмів набуття стійкості до хіміотерапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-1 + Р56-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського