РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000401514<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Таранець В. Г. 
Українці: етнос і мова : монографія / В. Г. Таранець; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Одес. регіон. ін-т держ. упр., Міжнар. гуманіт. ун-т. - О. : ОРІДУ НАДУ, 2013. - 363 c. - Бібліогр.: с. 323-352 - укp.

Розглянуто слов'янський етнонімікон з позицій походження племінних найменувань із індоєвропейського родоводу, в якому розрізнялися "землероби" та "скотарі". Увагу приділено аналізу загальнослов'янських мовних особливостей. Розглянуто питання міграції карпатських племен на Північ до Балтійського моря, в регіоні якого засвідчені сліди помешкань племен гуцулів, бойків, лемків, укрів. Встановлено, що дані племена стали основою утворення давньоукраїнського етносу, а відповідні діалекти привели до формування давньоукраїнської мови. Показано, що ембріональні риси "українського" беруть свій початок з часу існування праслов'янської мови за 2 тис. р. до н. е. і з моменту появи етноніма "укри" свідчать про утворення відповідного етносу. Останнє також стверджує походження назви "українці" від імені племені "укри" зі значенням "верховинці-пастухи", а не "ті, що живуть на окраїні".


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(45УКР)-31 + Ш141.14-011

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА774660 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського