РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000401838<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Baranov V. A. 
Structuring of rock and formation of quasicrystals / V. A. Baranov // Наук. вісн. Нац. гірн. ун-ту. - 2013. - № 5. - С. 11-16. - Бібліогр.: 7 назв. - англ.

Мета роботи - одержати нові дані про структурні перетворення гірських порід і мінералів. Дослідження виконано за допомогою оптичного та електронно-мікроскопічного методів, проби відбиралися з керна свердловин і в забоях на шахтах Донецького вугільного басейну та Криворізького залізорудного басейну. Відібрані проби використано для приготування стандартних шліфів, двоступеневих вуглецевих реплік, штуфів і пришліфовувань. Досліджено різні речовини - мінерали, мінералоїди, штучні речовини, гірські породи. Встановлено, що за певних умов у різних речовинах утворюються структури, що мають правильні геометричні форми. Ці форми мають різні назви: окремість, блоковість, негативні кристали та інші. Автором у кінці минулого століття запропоновано їх називати квазікристалами. Ці структури формуються в гірських породах, мінералах, живих організмах, штучних речовинах. Формування квазікристалів є наслідком переходу речовини на нижчий енергетичний рівень, подібно кристалізації. Надмірна енергія, одержана ззовні, реалізується у формування своєрідної квазіструктури (подібність дальнього порядку) в гірських породах, мінералах, мінералоїдах. Процес впорядковування структури речовини під дією термодинамічних умов, що змінюються, характеризується зменшенням ентропії. Вказаний процес часто йменується різними термінами: синергетикою, самоорганізацією, структуризацією. Зроблено висновок, що вказана властивість є перехідною формою між кристалічним та аморфним станом речовини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д340.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16377 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського