РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000402137<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Беньковська Л. К. 
Молекулярна мімікрія та її можлива роль у виникненні хибних результатів тестування на анти-HCV / Л. К. Беньковська, Н. В. Іванська, Т. А. Сергеєва // Biopolymers and Cell. - 2013. - 29, № 5. - С. 406-412. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Головним чинником хибнопозитивних результатів виявлення анти-HCV є неспецифічне зв'язування імуноглобулінів сироватки крові з компонентами імуносорбенту тест-систем ІФА, що спостерігається за різної патології. Під час вивчення питань діагностики, профілактики, лікування інфекційних хвороб враховують вплив антигенної гетерогенності та молекулярної мімікрії. За гепатиту C зазначений феномен більше висвітлений з точки зору патогенезу автоімунних позапечінкових уражень. При цьому не виключають впливу антигенної мімікрії на специфічність серологічних досліджень у разі виявлення анти-HCV. Мета дослідження - визначити частоту хибнопозитивних реакцій тестування на анти-HCV в осіб з хронічною соматичною патологією та оцінка ролі антигенної мімікрії у їх виникненні. Сумарні анти-HCV, антитіла до окремих білків вірусу, взаємодію хибнопозитивних сироваток зі сполуками мікробного походження (мімікринами) визначено методом ІФА. Мімікрини виділено з культурального середовища після вирощування Staphylococcus aureus, Micobacterium tuberculosis та Candida albicans. У разі виявлення анти-HCV в осіб з хронічною патологією реєстровано значну кількість хибнопозитивних результатів, найчастіше - у хворих на цукровий діабет; серед здорових осіб - у вагітних. Більшість хибнопозитивних сироваток взаємодіяли з мімікринами. Висновки: антигенні перехрести між мімікринами та антитілами у складі хибнопозитивних сироваток необхідно враховувати у разі трактування результатів специфічної діагностики в осіб за різних патологічних станів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.16-4 + Р413.51-4 + Е70*743.34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського