РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000402140<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Novokhatska O. V. 
Differential recognition of ITSN2/Ese2 by the SH2 domains of Fyn, Abl1, PLCg1 and PI3KR1 in mouse tissues / O. V. Novokhatska, S. V. Pankivskyy, M. V. Dergai, L. O. Tsyba, A. V. Rynditch // Biopolymers and Cell. - 2013. - 29, № 5. - С. 424-427. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

Нещодавно виявлено фосфорилювання адаптера ендоцитозу ITSN2, що забезпечує впізнавання цього білка SН2-доменами білків, залучених до передачі мітогенного сигналу. Мета роботи - перевірити, чи має взаємодія ITSN2 з SН2-вмісними білками тканиноспецифічний характер. Використано методи: передбачення мотивів взаємодії in silico, експресія білків у бактерійній системі та культурі клітин ссавців, преципітація з використанням білків, злитих з GST. Дані фосфопротеомних досліджень свідчать про фосфорилювання тирозинових залишків гомолога ITSN2 миші, білка Ese2. За допомогою сервісу Scansite у складі Ese2 передбачено мотиви взаємодії з доменами SH2 білків Fyn, Abl1, PLCg1 і PI3KR1. Порівняння послідовностей інтерсектинів людини та миші показало консервативність передбачених мотивів. Одержано злиті з GST домени SH2 білків Fyn, Abl1, PLCg1 і PI3KR1, які використано для преципітації білка Ese2 з лізатів мозку, легень і серця миші. Зв'язування Ese2 з доменами SH2 білків Fyn і PLCg1 спостережено в усіх досліджених тканинах, тоді як домени SH2 білків Abl1 і PI3KR1 упізнавали Ese2 лише в легенях та серці. Диференційне впізнавання Ese2/SH2 у тканинах дозволяє припустити, що тканиноспецифічне фосфорилювання регулює специфічне зв'язування адапторного білка Ese2 з сигнальними молекулами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.111.3*115 + Е60*723.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського