РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000402269<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мазник К. С. 
Оптимізація екстрагування фруктанів із культивованих in vitro "бородатих" коренів цикорію / К. С. Мазник, Н. А. Матвєєва // Biotechnologia Acta. - 2013. - 6, № 3. - С. 83-88. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Досліджено залежність ефективності екстрагування фруктанів від тривалості попереднього замочування, температури та тривалості високотемпературної екстракції. Для дослідження використано висушені та подрібнені трансгенні корені цикорію Cichorium intybus L. сорту Пала росса, одержані шляхом трансформації з використанням Agrobacterium rhizogenes із вектором pCB161. Застосовано низько- та високотемпературне екстрагування: без нагрівання за +22 градусів за Цельсієм протягом 0,5; 1 і 24 год і з нагріванням за +70 градусів за Цельсієм; 80 і 90 градусів за Цельсієм упродовж 10; 20 і 30 хв. Фракціонування фруктанів здійснено двома шляхами: розділенням фракцій кристалізацією - високомолекулярною за +4 градусів за Цельсієм і відділенням низькомолекулярною екстракцією 95 %-м етанолом. Для визначення концентрації фруктанів у екстрактах використано метод Мак-Рері та Слаттері. На підставі експериментальних даних побудовано математичну модель процесу екстрагування фруктанів, перевірено її адекватність за допомогою критерію Фішера та коефіцієнта детермінації, встановлено оптимальні параметри екстракції з використанням методів лінійного програмування. Екстрагування протягом 30 хв за 90 градусів за Цельсієм без попереднього замочування визначено як найбільш технологічне, що надає змогу екстрагувати основну масу фруктанів із трансгенних коренів (<$E 146~symbol С~8,77> мг/г сухої маси коренів).


Індекс рубрикатора НБУВ: Л844-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського