РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000402271<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Горайчук І. В. 
Виявлення антитіл до збудника вірусної діареї великої рогатої худоби / І. В. Горайчук, В. І. Болотін, А. П. Герілович, О. С. Солодянкін, Р. О. Кучерявенко, В. В. Кучерявенко // Biotechnologia Acta. - 2013. - 6, № 3. - С. 95-99. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Зазначено, що вірусна діарея великої рогатої худоби (ВРХ) - поширене контагіозне захворювання, яке має широкий спектр клінічних симптомів у свійських і диких жуйних тварин і завдає значних економічних збитків сільському господарству. Вірус уражує різні вікові групи тварин і спричинює як імуносупресію, так і розлади репродуктивної, респіраторної та травної систем. Персистентно інфікована худоба є постійним джерелом виділення вірусу, а отже і основним чинником передачі захворювання між сприйнятливими тваринами. Наведено порівняльні результати дослідження наявності антитіл за допомогою двох методів - імуноензимного аналізу та реакції нейтралізації вірусів. У ході виконання роботи відібрано та досліджено 1010 зразків сироваток крові ВРХ з трьох господарств Харківської області. Присутність антитіл до збудника вірусної діареї встановлено за допомогою імуноензимного аналізу в 704 зразках (69,7 %) із використанням комерційного набору та в 690 зразках (68,3 %) - за допомогою методу in house. Після уточнення результатів із використанням реакції нейтралізації вірусів антитіла до вірусу діареї ВРХ виявлено в 712 зразках (70,5 %). Імуноензимний аналіз рекомендовано для проведення масового скринінгу поголів'я ВРХ щодо наявності вірусу діареї. Одержані дані підтверджують, що чутливість імуноензимного аналізу задовольняє потребам діагностичних методів. Використання реакції нейтралізації вірусів, як "золотого стандарту" серед серологічних методів, є доцільним для уточнення результатів імуноензимного аналізу. З огляду на наявність в одержаних даних значної кількості хибнопозитивних результатів слід проводити комплексні дослідження з застосуванням як серологічних, так і молекулярно-генетичних методів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.311.6-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського