РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000402737<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Яцкевич О. Я. 
Пептична виразка гастродуоденальної зони, поєднана з гіпертонічною хворобою, у потерпілих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС: клінічні, ендо- та мікроскопічні особливості / О. Я. Яцкевич, О. О. Абрагамович // Сучас. гастроентерологія. - 2013. - № 5. - С. 38-48. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Мета роботи - з'ясувати особливості клінічних виявів, анамнезу, ендо- та мікроскопічного стану слизової оболонки (CO) гастродуоденальної зони (ГДЗ) в осіб, що потерпіли внаслідок аварії (ПВА) на ЧАЕС, хворих на пептичну виразку (ПВ) ГДЗ, поєднану з гіпертонічною хворобою (ГХ), на основі порівняння з відповідними показниками у непостраждалих пацієнтів загальної популяції. Обстежено 84 чоловіків, з них 57 ПВА на ЧАЕС з ПВ ГДЗ, поєднаною з ГХ II стадії (дослідна група). У контрольну групу ввійшли 27 пацієнтів, які не зазнали шкідливого впливу чинників Чорнобильської катастрофи. Проведено загальні клініко-лабораторні й інструментальні обстеження, зокрема, езофагогастродуоденоскопію з біопсією для гістологічної оцінки стану CO шлунка. Установлено, що пацієнтам-чорнобильцям із коморбідними ПВ та ГХ у віддалені терміни після аварії на ЧАЕС притаманні множинні скарги, які мають певні особливості: суттєво рідше турбують інтенсивні болі в ГДЗ, переважає безбольовий перебіг виразки, ознаки шлункової та кишкової диспепсії, астеноневротичного синдрому, а також дисциркуляторної судинної енцефалопатії трапляються достовірно частіше. На основі вивчення анамнезу встановлено, що у дослідній групі спадковість відіграє достовірно меншу роль, ніж у пацієнтів контрольної групи, із чинників ризику ПВ та ГХ актуальними є куріння і вживання нестероїдних протизапальних препаратів. Ендоскопічне обстеження виявило, що ПВ діаметром від 1,1 до 2,0 см, супутні ерозивні ураження CO шлунка та дванадцятипалої кишки частіше трапляються у пацієнтів-чорнобильців. У дослідній групі достовірно частіше виявлено рефлюксні стани, дифузний хронічний гастрит з атрофічними змінами CO шлунка, більш вираженими в антральному відділі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-37 + Р410.030-37 + Р361

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського