РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000402795<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дубина О. В. 
Геохімія рідкіснометалевих сієнітів Українського щита / О. В. Дубина, С. Г. Кривдік // Мінерал. журн.. - 2013. - 35, № 3. - С. 61-72. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Розглянуто геохімічні особливості збагачених на Zr, REE і Y сієнітів, що виникають на завершальних етапах диференціації анортозит-рапаківігранітних плутонів або габро-сієнітових комплексів Українського щита. Збагачення сієнітів як диференціатів базальтів HREE, Zr і Nb відбувалося, очевидно, у процесі кумуляції апатиту з основного розплаву з утворенням титаномагнетит - апатит - ільменітових рудних габроідів. Формування цих сієнітів відбувалося за відновних умов і за феннеровським або близьким до нього трендом, а накопичення рідкісних металів - у процесі кристалізаційної диференціації сієнітового розплаву з кумуляцією кристалів циркону, бритоліту та ортиту і формуванням багатих руд Zr, REE, Y. Зі зростанням концентрації REE і Zr в сієнітах поглиблюється негативна Eu-аномалія (до Eu/Eu<^>* 0,05 - 0,11). За цього сієніти збагачуються як легкими, так і важкими REE і Y та деплетуються Sr і Ва. У порівнянні з іншими лужними породами Українського щита досліджені ієніти відзначаються найбільш високим як відносним (LREE/HREE), так і абсолютним вмістом важких лантаноїдів, а їх хондритнормовані спектри REE подібні до таких у рідкіснометалевих пержанських та кам'яно-могильських гранітах (з високим відносним вмістом HREE та глибокими негативними Eu-аномаліями).


Індекс рубрикатора НБУВ: Д342(45УКР)153-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського