РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000403143<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Макарова М. О. 
Лікування новонароджених з атрезією тонкого кишечника / М. О. Макарова, О. В. Лятуринська // Хірургія дит. віку. - 2013. - № 2. - С. 6-10. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Мета роботи - проаналізувати результати лікування новонароджених з атрезією тонкого кишечника (АТК) в поєднанні з іншими вадами розвитку та визначити алгоритм поетапного хірургічного лікування супутніх вад. Розглянуто результати лікування 42 новонароджених з АТК в поєднанні з іншими вадами розвитку, які потребують хірургічної корекції в період новонародженості. АТК у поєднанні з іншими вадами розвитку виявлено у 18 дітей. Супутні захворювання і патологічні фонові стани виявлено у переважної більшості новонароджених. Недоношених дітей у цій групі було 22 (52,3 %), із них з екстремально низькою масою - 4 пацієнти (від 560 до 900 г). Пренатальний діагноз "кишкова непрохідність" визначено в 17 (40,4 %) дітей. У першу добу життя в клініку надійшло 19 хворих, на другу - 14, через 3 доби - 7 дітей і 2 дитини - на 5 і 6 добу. 22 дитини народилося в районах області. У разі хірургічної корекції залежно від загального стану дитини застосовували: одноетапні операції з накладанням кишкових анастомозів ("кінець у кінець" після економної резекції розширеної ділянки з використанням однорядного шва - 12 пацієнтів, з накладанням тонко-товстокишкового анастомозу "кінець у бік" - 3 випадки, "бік у бік за Кімуром" при непрохідності дванадцятипалої кишки - 9 хворих) та двоетапні операції з виведенням T-подібної або кінцевої стоми (4 дітей). Під час аналізу результатів патоморфологічного дослідження встановлено, що основні причини летальних наслідків у дослідженій групі такі: сепсис - 2 (25,0 %) хворих; тяжка двобічна пневмонія на тлі бронхолегеневої дисплазії - 2 (25,0 %) дітей; тяжке токсико-гіпоксичне ураження головного мозку в поєднанні з внутрішньошлуночковими крововиливами в дітей з екстремально низькою вагою під час народження - 2 (25,0 %) випадки. Ще у 2 (25,0 %) новонароджених були множинні вади розвитку, найвираженіші з яких: в однієї дитини - укорочення тонкого кишечника, агангліоз тонкої і товстої кишок, агенезія правої нирки та кістозна дисплазія лівої нирки, а в другої - тотальний кістофіброз підшлункової залози, агенезія правої нирки, вроджена гідроцефалія, коарктація аорти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.465.305.0-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24339 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського