РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000403339<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Наумік К. Г. 
Категорія й поняття "комунікаційна діяльність": онтологічні відмінності, особливості дослідження й розвитку / К. Г. Наумік // Бізнес Інформ. - 2013. - № 6. - С. 377-383. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Проведено категоризацію та розвиток змісту поняття "комунікаційна діяльність". У класі категорії "діяльність", окрім комунікаційної, виділено виробничу, споживчу та пізнавальну. У класі категорії "комунікаційний" виділено комунікаційний процес, комунікаційну структуру, комунікаційну систему тощо. Об'єднання двох категорій - "діяльність" та "комунікація" - зумовило поєднання змісту двох відповідних понять. Визначено, що проблема співвіднесення поняття й категорії - це проблема співвіднесення змісту висловлень про деяку сутність (поняття) із самою сутністю (категорією). Проаналізовано існуючі класичні визначення термінів "поняття" (процес понятизації) і "категорія" (процес категоризації). Як наслідок, показано їх послідовність у процесі розвитку наукового дослідження. Досліджено особливості формування категорій та понять, визначено їх взаємозв'язок у процесі створення науково-методологічного понятійного базису дослідження, розкрито функції понять та категорій у їх взаємозв'язку. Одна з основних функцій поняття, і, як наслідок, процесу понятизації - це додання ясної для людського розуму форми явищу, що досліджується, шляхом виділення загального. Додатково виділено гносеологічний аспект пояснення категорій, коли явище пізнається раніше, ніж визначається сутність та буттєвий аспект пояснення категорій, коли сутність буття первинна.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч215.3 + Ю935.10

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського