РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000403370<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Волошина Т. В. 
Морфологічні особливості материнської та фетальної частин плаценти у жінок з хронічним гломерулонефритом і різним рівнем антифосфоліпідних антитіл / Т. В. Волошина, Т. Д. Задорожна, Л. Є. Туманова, О. В. Коломієць // Перинатология и педиатрия. - 2013. - № 2. - С. 17-21. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета роботи - визначити морфологічні та морфометричні особливості плаценти у вагітних з хронічним гломерулонефритом (ХГ) і підвищеним рівнем антифосфоліпідних антитіл (АФА). Для вивчення морфологічних особливостей плаценти досліджено такі групи: 1-а група (контроль) - плаценти жінок із фізіологічним перебігом вагітності, III триместр - 20; 2-а група - плаценти жінок із ХГ - 16: підгрупа 2а - рівень АФА до 9 ОД - 6; підгрупа 2б - рівень АФА понад 9 ОД - 10. Для вивчення морфологічних особливостей плацент у жінок з ХГ використано такі методи: органометричний, макроскопічний, загальногістологічний. У групі жінок з ХГ і низьким рівнем АФА до 9 ОД, за сукупністю гістологічних та морфометричних особливостей плацент, у 77 % виявлено хронічну плацентарну недостатність (ХПН) I ступеня з елементами патологічної незрілості за типом проміжних диференційованих ворсин. У групі жінок з ХГ та підвищеним рівнем АФА понад 9 ОД у плацентах виявлено структурні особливості, що вказали на ХПН I - II ступеня, що проявлялася у вигляді варіантів патологічної незрілості за типом проміжних диференційованих і хаотично склерозованих ворсин, а також відносного варіанту незрілості - дисоційованого розвитку котиледонів, що призвело до скорочення дифузної поверхні ворсинчастого хоріону, площі синцитіотрофобласта і обсягу міжворсинчастого простору. У плацентах жінок з ХГ та підвищеним рівнем АФА виявлено структурні особливості, що вказали на ХПН I - II ступенів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414.011 + Р716.212.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського