РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000404567<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Матеріали міжнародного науково-практичного семінару, присвяченого 130-річчю виходу книги професора В. В. Докучаєва "Російський чорнозем", і появі сільськогосподарської дослідної справи як галузі знань, 10 груд. 2013 р., Київ / ред.: В. А. Вергунов, С. А. Балюк, Х. М. Піпан; НААН України, Нац. наук. с.-г. б-ка, ННЦ "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського", Посольство Рос. Федер. в Україні. - К. : Нілан, 2013. - 455 c. - укp. - рус.

Охарактеризовано сучасний стан родючості грунтів Південного Степу України та основні напрями її відтворення. Запропоновано шляхи відновлення чорноземів Придеснянської височини. Висвітлено проблемні питання родючості грунтів Рівненської області. Оцінено екологічний стан чорноземів Лівобережного Лісостепу і Степу України за показниками гумусового режиму. Вивчено внесок Л. Бубера у розвиток науки "чорноземознавство". Досліджено вплив ступеня еродованості грунтів на розподіл гумусу та деяких поживних речовин за профілем чорноземів звичайних. Розглянуто проблеми вітчизняного грунтознавства у науковій спадщині Є. Чикаленка. Детально розглянуто становлення і розвиток досліджень з вивчення грунтів степової зони. Подано характеристику факторів ерозії грунтів у книзі "Руський чорнозем" професора В. В. Докучаєва. Вивчено внесок С. О. Захарова в становлення та розвиток грунтознавства. Увагу приділено вивченню грунтів України під час німецької окупації в роки Другої світової війни. Викладено основні напрями наукової діяльності вченого-генетика і селекціонера В. П. Зосимовича. Висвітлено питання грунтознавства в житті та діяльності К. І. Осьмака під час практики на омській машино-дослідній станції. Визначено роль І. О. Стебута у розвитку жіночої сільськогосподарської освіти (до 180-річчя з дня народження). Вивчено вплив способів основного обробітку грунту та удобрення на урожайність кукурудзи на силос на осушених органогенних грунтах. Проаналізовано сучасний стан агроландшафтів Полтавської області.


Індекс рубрикатора НБУВ: П.я434

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА775779 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського