РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000405351<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Киричок Т. Ю. 
Аналіз зносостійкості банкнот української гривні в умовах реального обігу / Т. Ю. Киричок, А. А. Мельниченко, В. М. Нестеренко // Наук. вісті НТУУ "КПІ". - 2013. - № 2. - С. 94-104. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Підвищення зносостійкості банкнот української гривні є завданням державного значення. Дослідження банкнот, що перебували за умов реального обігу, стали основою для висновків щодо зносостійкості банкнот у цілому, питомої ваги різних видів пошкоджень для банкнот усіх номіналів. Для організації досліджень зношування банкнот вкрай важливим є встановлення науково обгрунтованої вибірки досліджуваних банкнот, яку було сформовано з урахуванням відсотка банкнот кожного номіналу в складі грошової маси, що виводиться з обігу, на основі експертної оцінки часу перебування банкнот різних номіналів в обігу. Для здійснення вибіркового дослідження використано метод комбінованого багатощаблевого відбору, який поєднує стратифікований (районований) відбір та, на останньому етапі, безповторний випадковий відбір. Аналіз показав, що банкноти, які виводяться з обігу внаслідок зношення, мають одночасно кілька видів пошкоджень: у середньому 2,52 різного виду загальних забруднень на банкноту, 0,16 різного виду порушень структури та форми на банкноту, 0,14 різного виду локальних забруднень на банкноту. Середня кількість різних видів пошкоджень на банкноту залежить від номіналу - зменшується від 3,68 усіх видів пошкоджень на банкноту для 1 грн до 1,30 усіх видів пошкоджень на банкноту для 500 грн. Основна причина виведення з обігу банкнот української гривні - загальне забруднення (89,19 % усіх банкнот). Порушення структури та форми і локальні забруднення трапляються значно рідше - відповідно лише у 5,75 і 5,06 % всіх банкнот.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16492 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського