РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000405765<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пакришень С. В. 
Структурно-функціональні зміни мітохондрій кардіоміоцитів під дією блокатора <$Ebold roman Ca sup 2+> каналів дигідропіридинового ряду димеодипіну на тлі доксорубіцинової кардіоміопатії / С. В. Пакришень, М. А. Мохорт, О. М. Килимник // Серце і судини. - 2013. - № 2. - С. 63-68. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити кардіопротекторні властивості димеодипіну за умов доксорубіцинової кардіоміопатії з оцінкою кількісних та якісних змін мітохондрій кардіоміоцитів і стану енергетичного метаболізму міокарда. Дослідження проведено на 35 статевозрілих білих нелінійних щурах обох статей з масою 140 - 270 г. Тварин було розподілено на три групи. Перша (6 щурів) складалася з інтактних тварин. У 2-й та 3-й групах кардіоміопатію моделювали шляхом чотириразового внутрішньоочеревинного введення розчину доксорубіцину в дозі 5 мг/кг з інтервалом 7 діб і подальшою двотижневою експозицією для 2-ї групи тварин (18 щурів). Тваринам 3-ї групи (11 щурів) з дня третьої ін'єкції доксорубіцину (на 14-ту добу) щоденно протягом 28 діб уводили димеодипін перорально по 1,5 мг/кг. Тварин усіх груп умертвляли через 14 діб після останнього введення доксорубіцину. Вивчено ультраструктурні зміни та проведено морфометричний порівняльний аналіз змін мітохондрій кардіоміоцитів, гістохімічно виявлено активність і локалізацію сукцинатдегідрогенази (СДГ) і лактатдегідрогенази (ЛДГ). Встановлено, що внутрішньоочеревинне введення щурам розчину доксорубіцину в дозі 5 мг/кг з інтервалом 7 діб і подальшою двотижневою експозицією спричиняє в мітохондріях кардіоміоцитів альтеративні зміни, тобто вірогідне зменшення (<$Eroman p~<<~0,05>) площі зрізу, кількісної щільності, об'ємної щільності, та енергодефіцит (послаблення реакції на СДГ з одночасним підвищенням активності ЛДГ у порівнянні з показниками інтактних тварин). Застосування блокатора каналів Ca<^>2+ димеодипіну нівелює негативний вплив доксорубіцину на мітохондрії кардіоміоцитів: площа зрізу і об'ємна щільність, активність СДГ та ЛДГ вірогідно не відрізнялися від референтних показників інтактних тварин (<$Eroman p~>>~0,05>).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.13-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського