РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000405837<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Меленчук Л. М. 
Визначення рівня еритропоетину як маркера адекватного призначення лікування у вагітних з інфекційними ураженнями нирок, поєднаними з анемією / Л. М. Меленчук // Здоровье женщины. - 2013. - № 3. - С. 209-211. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Визначено рівень еритропоетину у вагітних в групах з гострим пієлонефритом (ГП), хронічним пієлонефритом (ХП), поєднаних з анемією в термінах від 28 до 40 тиж вагітності. Групи вагітних із запальними захворюваннями нирок розподілені за рівнем гемоглобіну в крові. У результаті дослідження встановлено: в групі вагітних з ГП одержали від'ємний кореляційний зв'язок (R<^>2 = 0,22; Hb - E = 0,47) між рівнем гемоглобіну та рівнем еритропоетину в крові, тобто чим нижчий рівень гемоглобіну, тим вищий рівень еритропоетину; в групі вагітних з ХП кореляційні зв'язки також від'ємні, але менш виражені (R<^>2 = 0,03; Hb - E = -0,16), і прямі кореляційні зв'язки відзначені тільки у вагітних з ХП та анемією тяжкого ступеня, а також у вагітних з хронічною нирковою недостатністю I ступеня. Доведено, що рівень еритропоетину у вагітних з ГП та анемією легкого та середнього ступеня коливається в межах норми, точніше верхніх меж норми, то з ХП рівень еритропоетину в крові залежить від стану ренін-ангіотензивної системи нирок. Отже, в разі високих рівнів еритропоетину в крові вагітних з ХП анемія має характер залізодефіцитної, а у разі низьких - еритропоетиндефіцитної, а, значить, потребує специфічного лікування еритропоетином. Тому, визначення рівня еритропоетину в крові вагітних з інфекційними ураженнями нирок у поєднанні з анемією тяжкого та середнього ступеня можна вважати маркером адекватного призначення лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.696.54-5 + Р716.216.411.033-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського