РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000405956<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Криницька І. Я. 
Особливості цитокінового профілю бронхоальвеолярного змиву щурів із модельованим гепатопульмональним синдромом / І. Я. Криницька // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2013. - № 1. - С. 45-50. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити вміст про- та протизапальних інтерлейкінів у бронхоальвеолярному змиві щурів та обгрунтувати їх роль у патогенезі гепатопульмонального синдрому. Досліди проведено на 60 нелінійних білих щурах-самцях із модельованим гепатопульмональним синдромом. Досліджено вплив двох експериментальних моделей гепатопульмонального синдрому на цитокіновий профіль бронхоальвеолярного змиву у щурів. Встановлено, що у щурів обох експериментальних груп спостерігається вірогідне збільшення вмісту прозапальних цитокінів (IL-<$E1 beta>, IL-6, IL-8) на тлі зниження концентрації протизапальних (IL-10). Висновки: у щурів з експериментальним гепатопульмональним синдромом спостерігається різноспрямована реакція про- і протизапальних цитокінів, що може відігравати важливу роль в ініціації гепатопульмонального синдрому внаслідок нагромадження та активізації альвеолярних макрофагів і запуску метаболічних каскадних реакцій. Серед досліджуваних прозапальних цитокінів бронхоальвеолярного змиву найвиразніших змін зазнав IL-8.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.2-29 + Р413.51-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського